10966 BIANCO CARRARA
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 10966 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 1 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 7 |
| Length | 285cm / 112inch |
| Height | 150cm / 59inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1617kg |
| Block | 10966 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 2 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 285cm / 112inch |
| Height | 150cm / 59inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1846kg |
| Block | 10966 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 3 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 285cm / 112inch |
| Height | 150cm / 59inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1846kg |
| Block | 10966 |
| Color | WHITE |
| Bundle | 4 |
| Type | MARBLE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 285cm / 112inch |
| Height | 150cm / 59inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 566kg |